| | |

Balkony francuskie, szklane

w profilu i na rotulach punktowych

Gdańsk, Sopot, Gdynia ( Trójmiasto ), Tczew.

Balkony francuskie Coraz większa ilość tego typu realizacji skłania nas do wniosku, iż taka forma użytkowania okien balkonowych staje się bardzo popularna. Jakie argumenty przemawiają za takim rozwiązaniem ? Z pewnością większa ilość światła we wnętrzu, po otwarciu okien mamy dużo większą powierzchnię przepływu powietrza oraz duży otwór w świetle muru z pełnym niczym nieograniczonym widokiem na zewnątrz.

Jakie mamy możliwości ? Możemy używać różnego rodzaju mocowania. Najbardziej popularne to okucia punktowe, które w zależności od balkonu francuskiego a w zasadzie od jego rozmiaru dajemy 2 lub 3 okucia w pionie z każdej strony. Rotule mają różną średnicę oraz dystansują szkło od muru w zależności od zapotrzebowania w zakresach standardowych od 1 cm do 5. Jest możliwość dystansów większych przy użyciu mniej popularnych rotuł lub przy użyciu rozwiązań fasadowych. Kolejną możliwością jest osadzenie szkła w profilu montażowym, który można ukryć w elewacji budynku lub użyć blendy – maskownicy lakierowanej proszkowo w dowolnych kolorach ral / ncs oraz zastąpić konieczność lakierowania stalą nierdzewną szczotkowaną. Dodatkowo występują blendy – maskownice anodowane w kolorze srebrnym mat lub ze stali nierdzewnej szczotkowanej.

balustrada francuska

Szkło laminowane w balkonach francuskich. Szkło jakie jest używane to laminaty składające się z dwóch tafli hartowanych i laminowanych o grubościach 2 x 8mm lub 2 x 10mm. Opcjonalnie ( szczególnie zalecane ) jest zamawianie szkła odżelazionego pozbawionego zielonkawej poświaty, które pozwala nam uniknąć efektu zielonej barwy w masie szkła. Przy realizacjach obiektowych w trudno dostępnych miejscach lub na wysokich piętrach gdzie będzie konieczne użycie dźwigu niezbędne jest zamówienie szkła z testem HST, który wyklucza samoistne pęknięcie szkła hartowanego. Test ten poprzez wprowadzenie szkła w różnice temperatur niweluje naprężenia po hartowaniu. Warto zainwestować w tego rodzaju dodatkową usługę aby uniknąć dużych kosztów wymiany szkła.

Na każde szkło w tego rodzaju balkonie na życzenie klienta można zastosować każdego rodzaju pochwyt (uchwyt) taki sam jak w balustradach samonośnych czyli delikatny w formie minimalistycznego ceownika w dowolnym wykończeniu lub mocowany punktowo na wspornikach. Dodatkową funkcją wszelkiego rodzaju nakładanych pochwytów jest to, że chronią górną krawędź szkła oraz chroni nas przed brudzeniem się szkła gdzie użytkownik będzie się opierał lub dotykał szkło dłońmi.

Balkon francuski.

Podsumowując balkony francuskie, szklane to ciekawa propozycja architektoniczna, która powoduje, że budynki wyglądają nowocześnie a wyżej wymieniony zalety są wartością dodaną cenioną przez użytkowników. Wykonaliśmy wiele realizacji w różnych miastach takich jak: Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Wejherowo, Reda oraz Tczew.

Balkon francuski Gdańsk, Sopot, Gdynia, Trójmiasto.