| | |

BLOG

Wewnątrz i na zewnątrz

...proste, gięte, w profilu i na okuciach punktowych - rotulach.

Balustrady szklane - należy przewidywać na etapie projektu budowlanego. Projektowane są pomieszczeniach, nowoczesnych czy też klasycznych w stylu retro. Rozważając zainstalowanie musimy przewidzicieć wiele aspektów już na etapie projektu budowlanego, który musi przewidywać grubość stropu czy też biegu schodów. Wszystko ma duże znaczenie w późniejszym montażu: przebiegające pręty w żelbecie, stosunek wysokości szkła do grubości muru tak aby rozstaw szpilek był odpowiedni aby zachować stabilność.

Ważym aspktem jest zaplanowanie czy chcielibyśmy mieć zamontowane w profilu aluminiowym czy też na ozdobnych szpilkach inaczej mówiąc rotulach punktowych. Będzie to miało duży wpływ na design pomieszczenia i klatki schodowej. Wybór profilu jest mniej wymagający jeśli chodzi o aspekty zamontowania, ponieważ kotwy stalowe są przewidziane w jednej linii.

Balustrada szklana, wewnętrzna.

Szkło gięte jako najtrudniejsze wyzwanie projektowo - realizacyjne. Apartamenty dwupoziomowe, domy, wille, centra handlowe często przewidują trudne w zrealizowaniu balustrady szklane gięte w łuku o małym promieniu. Jest to najdroższa tego rodzaju produkt. Zazwyczaj cały projekt wykonywany jest w trójwymiarze 3d w autocad. Pomiary z natury są niezwykle trudne bez skanera laserowego.

Niejednokrotnie architekci nie zdają sobie sprawy z wyzwania jakim jest zrealizowanie takiej balustrady. Brak jakiegokolwiek uchwytu spowoduje niemożiwość wyregulowania szkła dlatego też pochyt jest niezbędy aby spiąć całą konstrukcję. Jedyne szkło jakie możemy zastosować jest to laminat z dwiema taflami szklanymi o grubośći 8 lub 10 milimetrów.

Balustrada szklana, gięta.

Szkło samoczyszczące w balustradach Testując przez wiele lat różne szkła samoczyszczące oraz powłoki prawdopodobnie w niedługim czasie będziemy wprowadzać do oferty balustrady, w których szkło zawsze będzie czyste.

Gwarancją czystości będzie deszcz, który zmyje wszelkie osady w postaci kurzu i zacieków po tzw. "rosie porannej" Powłoki opatentowane przez Saint Gobain SGG BIOCLEAN z pewnością sprawdzają się w każdych warunkach. Nasza firma alternatywnie wprowadzi środki chemiczne na szkło z gwarancją na rok, która zapewni czyste szkło przez długi czas.

Szkło samoczyszczące, easyclean w balustradach.